O toksycznej przyjaźni, zakazanej miłości i kumplach ze starachowickiego blokowiska to trzy książki obyczajowe do wypożyczenia w Filii nr 6 „Nad Skałą”.
? Izabela Krasińska „Najlepsza przyjaciółka”
Pozory mylą. O tym, jak wiele prawdy zawiera to stwierdzenie mogła się przekonać Asia, jedna z bohaterek książki. Od czterech lat tworzy z Jakubem szczęśliwy związek, w którym oboje kochają się i ufają sobie dotąd, aż w życiu dziewczyny pojawia sie Elwira. Tylko Jakub dostrzega, kto kryje się pod otoczką przyjaźni, jaka połączyła obie dziewczyny. Czy Asia zdąży rozpoznać w swej najbliższej przyjaciółce psychopatkę, która wnika i kontroluje jej życie z niezwykłą determinacją?
? Natalia Nowak-Lewandowska „Miasteczko”
Trzydziestoletnia Monika opuszcza wielkie miasto i wraca do prowincjonalnego miasteczka, w którym się urodziła i dorastała. Zawiedzione uczucia, których doświadczyła, niespodziewanie dla samej siebie lokuje w jednym z uczniów liceum, gdzie pracuje ucząc języka polskiego. W małym miasteczku nic się nie ukryje, a zazdrość spowoduje tragiczną w skutkach pomyłkę. Bohaterka z piętnem na duszy musi opuścić swą bezpieczną przystań – dom rodzinny. Czy zakazana miłość może mieć jakąkolwiek przyszłość?
? Łukasz Misiura „Zblokowane umysły”
Młody autor, który urodził i wychował się w Starachowicach, zaprasza do lektury spisywanych przez siebie przez około 10 lat historii osiedlowych. Bohaterowie tych opowieści : Oko, Biro, Syfer, Suwak, Gruber, spotykają się aby pogadać o swoim życiu, marzeniach oraz porozmyślać o własnej egzystencji. Kumple z blokowiska, jakich spotkać można w każdym mieście, to młodzi ludzie pokolenia lat 90., niekoniecznie mający dobre pomysły na dalsze życie. Książka napisana językiem opisywanego środowiska.
Aldona Bałtowska-Jagieła