„Bezdroża szczyglate” czyli prezentacje i rozmowy o turystyce z paralotnią i „plecakiem”

Iwona/ 28 stycznia, 2019/

Kiedy:
luty 8, 2019@17:00 – 18:30
2019-02-08T17:00:00+01:00
2019-02-08T18:30:00+01:00
Gdzie:
Kochanowskiego 5
27-200 Starachowice
Kontakt:
Miejska Biblioteka Publiczna
41-274-76-06

Miejska Biblioteka Publiczna i Oddział Międzyszkolny PTTK w Starachowicach zaprasza na spotkanie z cyklu „Klub Podróżnika” pt. „Bezdroża szczyglate” czyli prezentacje i rozmowy o turystyce z paralotnią i „plecakiem” – 8 lutego 2019 r. o godz. 17 – Czytelnia MBP przy ul. Kochanowskiego 5.

Wstęp wolny.

W programie :

NAJDŁUŻSZA PODRÓŻ, NAJLŻEJSZYM STATKIEM POWIETRZNYM.

Prawie 1.000 km „podniebnej żeglugi”. Najlżejsze statki powietrzne w najdłuższej podróży przez Polkę. Zaledwie kilka kilogramów tkanin, garść linek, dwa napędy … oraz troje ludzi – to „zestaw” realizujący projekt: „Polska Przekątna” – motoparalotniowy lot nad Polską – po „podniebnych bezdrożach”.

„Motoparalotniowy przelot przez Polskę – łączący najbardziej oddalone zakątki kraju – to: … Wyprawa po piękno … zachwyt … radość życia …To ukazywanie uroków Polskiego krajobrazu, pasji… latania…To odsłanianie nowych możliwości… przestrzeni… tych wokół… i w nas…to pokonywanie… zdobywanie… odkrywanie…Odsłaniając szerszą perspektywę krajobrazu, podejmujemy próby ukazywania jego walorów estetycznych – (lub inaczej) – magii, tajemnicy, czaru, harmonii ……ale również próbę uświadomienia niepokojących procesów działalności człowieka – skłaniając do refleksji… Zwracamy uwagę na potrzebę rozwoju ponadregionalnej współpracy w wielu dziedzinach – w tym kulturalnej i turystycznej. Motoparalotnia daje, jedne z największych, możliwości wykonania lotniczego materiału fotograficznego i filmowego. To bardzo atrakcyjny sposób przemieszczania się, to sprzęt wyczynu sportowego oraz statek turystyki i „rekreacji lotniczej”…

Promujemy również, możliwości i atuty wspierających ten projekt.

Razimy uśmiechem i dobrą energią z nieba… 🙂

Mówi się że „latamy by żyć” lub „żyjemy by latać” a czasem po prostu lecimy by wracać ..…

Życzę: Wysokich, pięknych lotów każdego dnia w życiu i zawsze szczęśliwych powrotów!

Krzysztof Szczygieł