Filia nr 7 poleca – nie tylko na sylwestrowy wieczór

Iwona/ 29 grudnia, 2020/ Aktualności, Nowości, Ogólne

„Kiedy przeczytam nową książkę, to tak jakbym znalazł nowego przyjaciela, a gdy przeczytam książkę, którą już czytałem – to tak jakbym spotkał się ze starym przyjacielem”
(przysłowie chińskie)

Filia nr 7 przy ul. Radomskiej 21 zaprasza – po książkowego przyjaciela – nie tylko na sylwestrowy wieczór.

? Polecamy najnowszy nabytek, powieść polskiej pisarki Krystyny Mirek „Wyjdź za mnie kochanie” To komedia nie tylko romantyczna, to powieść, w której wiele jest ślubnych sukien, emocji i dobrego humoru.

? Agnieszka Janiszewska „Kuzynka Marie” (powieść w dwóch tomach) – Nie zawsze czas leczy rany- niekiedy zadaje kolejne. Rodzinne animozje sprawiły, że krewniaczki są dla siebie obce. Czy uda się im zaprzyjaźnić? Czy zaakceptują prawdę o swoich bliskich? Zwłaszcza, że nawiązanie szczerej relacji utrudniają dynamiczne wydarzenia polityczne pierwszej połowy XX wieku.

? Maria Ulatowska i Jacek Skowroński „Pałac w Moczarowiskach” – W żyrandolach płoną świece, słychać szelest sukien, stary kamerdyner pilnuje dawnych rytuałów. Tuż za bramą znika sygnał telefonu, Internet nie działa, a o elektryczności lepiej zapomnieć, … każdy dzień niesie kolejne niespodzianki …

? Mamy też nowości dla miłośników zagranicznych autorów, np. Kathryn Croft „Powrót”- … zniknęła, porzuciła męża i półroczną córeczkę – po dwóch latach wraca jakby nigdy nic!
Społeczeństwo widzi w niej potwora bez serca, a ty? Kogo zobaczysz ….? Wyrodną matkę czy człowieka, który musiał mieć solidny motyw, by posunąć się do drastycznych kroków?

? “Nie pozwól mu odejść”- … trzy lata temu zginął tragicznie jej syn, … teraz ktoś w anonimach sugeruje, że to nie wypadek. Kim jest tajemniczy nadawca? Co faktycznie stało się tamtej nocy? Jak poznać prawdę, gdy bliscy mają tajemnice, których woleliby nigdy nie ujawniać. Znakomite thrillery o zaskakujących zakończeniach.

? Mika Waltari „Egipcjanin Sinuhe” – powieść historyczna, baśń osadzona w realiach Egiptu końca XVIII dynastii. Powieść wielowarstwowa: miłość, władza, tajemnica i przemijanie – najważniejsze problemy wielkiej literatury. Liczne odniesienia do współczesności (zderzenie starej kultury z chamskim totalitaryzmem, nienawiści religijne i etniczne, manipulacje tymi emocjami).
Narrator – Sinuhe relacjonuje zdarzenia całego swego życia, zarazem barwnie ukazuje ówczesny Egipt faraonów i kraje sąsiednie.

Okładki książek