Stasia Budzisz - spotkanie autorskie

Image not available

Stasia Budzisz – spotkanie autorskie

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach i Miejska Biblioteka Publiczna im. Adolfa Dygasińskiego w Starachowicach zapraszają na spotkanie autorskie ze Stasią Budzisz marca 2024 r. o godz. 17:00 do Czytelni MBP w Starachowicach przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.

Stasia Budzisz to reporterka, filmoznawczyni, tłumaczka języka rosyjskiego, absolwentka filologii polskiej i rosyjskiej na Uniwersytecie Gdańskim oraz Polskiej Szkoły Reportażu. Pisze dla OKO.press, Krytyki Politycznej, Nowej Europy Wschodniej i Przekroju. Zajmuje się Kaukazem, Europą Wschodnią i Kaszubami. Tworzy autorski podcast o Kaszubach. W 2019 roku zadebiutowała książką reporterską „Pokazucha. Na gruzińskich zasadach”. W 2023 roku ukazał się jej drugi reportaż o rodzinnych Kaszubach – „Welewetka. Jak znikają Kaszuby”.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Wydarzenie zostało zakończone.

06 mar 2024