Spotkanie autorskie z Wojciechem Bonowiczem

Image not available

Spotkanie autorskie z Wojciechem Bonowiczem

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Wojciechem Bonowiczem redaktorem książki „W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy”, 14 września 2022 r. godz. 17:00, Czytelnia MBP ul. Kochanowskiego 5.

W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy. Książka wydana z okazji 90. rocznicy urodzin Wiesława Myśliwskiego. W tomie znalazły się teksty publicznych wystąpień pisarza, w tym najsławniejszy esej Kres kultury chłopskiej oraz wywiady. Książka jest pozycją obowiązkową dla wszystkich, którzy chcieliby w jednym miejscu znaleźć informacje o życiu, przemyśleniach filozoficznych, czy procesie twórczym jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy. O książce porozmawiamy z Wojciechem Bonowiczem, jej redaktorem.

Wojciech Bonowicz – poeta, publicysta, dziennikarz. Kilkukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike za biografię Tischner oraz tomy wierszy Pełne morze, Echa i Druga ręka oraz do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia. Współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Najnowszy tomik poezji pt. Wielkie rzeczy ukazał się w 2022 roku.

Wydarzenie zostało zakończone.

14 wrz 2022