Spotkanie autorskie z Grażyną Plebanek

Image not available

Spotkanie autorskie z Grażyną Plebanek

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Witolda Gombrowicza w Kielcach i Miejska Biblioteka Publiczna im. Adolfa Dygasińskiego w Starachowicach zapraszają na spotkanie autorskie z Grażyną Plebanek, do Czytelni MBP w Starachowicach przy ul. Kochanowskiego 5.

11 sierpnia 2023 r. o godz. 17:00. Wstęp wolny.
Podczas spotkania będzie możliwość zakupu książek autorki.

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Grażyna Plebanek – powieściopisarka, felietonistka, autorka scenariuszy filmowych, sztuk teatralnych i opowiadań. Napisała m.in. bestsellerowe „Dziewczyny z Portofino”, „Nielegalne związki”, „Panią Furię”, która ukazała się we Francji, gdzie dostała nagrodę czytelników. Autorka esejów literackich m.in. „Bruksela, zwierzęcość w mieście”, „Rozbójniczki”. Jej najnowsza powieść nosi tytuł „Madmuazelka”. Publikuje w języku polskim, angielskim, francuskim, niderlandzkim. Warszawianka, od 2005 mieszka w Brukseli. W latach 2000-2005 mieszkała w Sztokholmie.

Autorka scenariuszy filmowych we Francji i w Polsce dla Netflix, Canal Plus, ARTE.
Ukończyła filologię polską na Wydziale Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Pracowała jako dziennikarka dla agencji Reuters i „Gazety Wyborczej”.

Stała felietonistka tygodnika Polityka (od 2016 pisze felietony w duecie z Sylwią Chutnik) i Wysokich Obcasów Extra.

Laureatka nagrody Złote Sowy za promowanie Polski za granicą. Laureatka nagrody Komisji Artystycznej Wrocławskiego Teatru Współczesnego i nagrody specjalnej w II konkursie dramaturgicznym Strefy Kontaktu za sztukę Pani Furia (premiera 12 maja 2018).

Zaangażowana w sprawy kobiet, edukacji a także społeczne uwarunkowania różnic kulturowych. Bierze udział w licznych konferencjach, panelach dyskusyjnych i spotkaniach”.

źródło – strona autorki: grazynaplebanek.pl

Wydarzenie zostało zakończone.