Spotkanie autorskie: Mirosław Radomski

Image not available

Spotkanie autorskie: Mirosław Radomski

Starachowickie Towarzystwo Fotograficzne i Miejska Biblioteka Publiczna im. A. Dygasińskiego w Starachowicach zapraszają na spotkanie z Mirosławem Radomskim, Artystą Fotografikiem Fotoklubu Rzeczpospolitej, prezesem Fotoklubu Galeria MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Spotkanie odbędzie się 5 grudnia 2023 r. (wtorek) w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5 w Starachowicach. Wstęp wolny.

Fotografią zajmuję się od 1979 r. Jestem współtwórcą Fotoklubu Galeria MCK w Ostrowcu Świętokrzyskim oraz jego członkiem i uczestnikiem wszystkich Dorocznych Wystaw. Od 2002 r. byłem uczestnikiem międzynarodowych plenerów fotograficznych „Podlaski Przełom Bugu”. Uczestniczyłem w licznych warsztatach fotograficznych, a także jestem instruktorem na warsztatach fotograficznych prowadzonych dla dzieci i dorosłych.

Od 2011 roku zajmuję się fotografią otworkową. W 2013 r. zdobyłem wyróżnienie w międzynarodowym konkursie fotografii otworkowej „Pinhole World”.
Od 2013 roku biorę udział w biennale „Ogólnopolski Festiwal Fotografii Otworkowej”.
W 2019, 2020,2021 i 2023 roku byłem laureatem „Pinhole Porto Photography” w Portugali. Brałem udział w „Pavlovka Pinhole Fest” 2019, 2020 i 2022 w Kijowie.
W 2020 r. w ramach Międzynarodowego Dnia Fotografii Otworkowej moje fotografie były prezentowane na wirtualnej wystawie w Petersburgu.
Moje fotografie otworkowe uczestniczą w wystawach w Meksyku, Peru, Ekwadorze oraz w Salon Asombro Estenopeico w Buenos Aires, a w Brzeskim Festiwalu Fotografii Otworkowej w 2022 r. zajęły 3. miejsce.
Eksperymentuję także z fotografią mobilną.
Swoje fotografie prezentuję na wystawach indywidualnych i zbiorowych.
W 2023 r. podczas X Ogólnopolskiego Festiwali Fotografii Otworkowej prezentuję moje fotografie otworkowe pod wspólnym tytułem „MyPinhole – subtilitas lucis”.

Mirosław Radomski

Wydarzenie zostało zakończone.