Filia nr 1 dla dzieci i młodzieży „NAD SKAŁĄ”
Z wypożyczalnią audiobooków
Starachowice ul. Staszica 9

Miejska Biblioteka Publiczna ‘’Nad Skałą’’ Filia nr 1 jest biblioteką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży. Prowadzimy działalność informacyjną i kulturalną. Współpracujemy ze żłobkami, przedszkolami, szkołami a także ze Specjalnym Ośrodkiem Szkolno – Wychowawczym. Prowadzimy lekcje biblioteczne dostosowane do każdego etapu edukacyjnego. Zajęcia odbywają się po uprzednim zgłoszeniu grupy przez nauczyciela. Raz w miesiącu odwiedzamy z Mobilną Biblioteką Przedszkola Miejskie nr 2, nr 13 i nr 15. Organizujemy cotygodniowe otwarte zajęcia literacko-plastyczne z elementami pedagogiki zabawy. Prowadzimy też spotkania dla dzieci w okresie ferii i wakacji.

Oferujemy bogaty wybór książek dla dzieci i młodzieży. Ponadto jako jedyna filia w mieście wypożyczamy audiobooki  na płytach CD dla dorosłych i dla dzieci, w tym lektury szkolne.

Biblioteka posiada nowoczesne KSERO.

ZAJĘCIA LITERACKO-PLASTYCZNE w piątki o godz. 16.00
przyjdź, posłuchaj, baw się!


Filia nr 5 PLASTUŚ
Starachowice ul. Żeromskiego 8

Miejska Biblioteka Publiczna ‘’Plastuś’’ – Filia nr 5 jest biblioteką przeznaczoną dla dzieci i młodzieży. Oferuje bogaty księgozbiór dla obu tych grup wiekowych.

W zbiorach biblioteki znajdują się również książki w języku angielskim, o różnym stopniu zaawansowania. Posiada ofertę dla wielbicieli komiksów i literatury z gatunku Fantasy i SF.

Prowadzi szeroką współpracę z placówkami oświatowo- kulturalnymi w mieście i powiecie, żłobkami, przedszkolami, szkołami, ośrodkami szkolno-wychowawczymi, szkołą językową.

Organizuje zajęcia literackie, warsztaty plastyczne dla dzieci i rodziców, zajęcia biblioteczne i dydaktyczne.

Oferuje zajęcia z biblioterapeutą w zakresie biblioterapii, biblioedukacji i bibliofilozofii.

Prenumeruje czasopisma: Poradnik Bibliotekarza, Świerszczyk, Victor Junior, Hobby, Hobby Extra.

Zajęcia otwarte – KAŻDY PONIEDZIAŁEK GODZ. 16.00

Zajęcia tematyczne- kontakt tel. 41 274 61 81


 Filia nr 6 NAD SKAŁĄ
Starachowice ul. Staszica 9

Biblioteka „Nad Skałą” Filia nr 6 oferuje literaturę piękną, popularnonaukową i naukową dla dorosłych. Na bieżąco uzupełniamy nowości wydawnicze.

Prenumerujemy następujące czasopisma : Gazeta Starachowicka, Gazeta Wyborcza, Ech Dnia, Tygodnik Angora, Zwierciadło.

Biblioteka posiada nowoczesne KSERO

Dysponujemy 2  komputerami ze stałym łączem internetowym, dostępnymi dla czytelników

W Filii działa Dyskusyjny Klub Książki,skupiający kilkunastoosobowe grono miłośników książek.

Internet – drukarka – KSERO

 


Filia nr 7
Starachowice ul. Radomska 21

Biblioteka dla dorosłych Filia nr 7 oferuje literaturę piękną dla dorosłych, bogaty wybór literatury popularnonaukowej i naukowej na poziomie uczniów szkół średnich oraz wyższych.  Posiada dużą ilość lektur szkolnych oraz dodatkowo księgozbiór dla dzieci i młodzieży.

Prenumerujemy następujące czasopisma :  Echo Dnia, Gazeta Starachowicka,  Poradnik Domowy, Tygodnik Starachowicki, Angora, Przyjaciółka, Samo Zdrowie, Mam Ogród.

Biblioteka posiada KSERO, drukarkę, 4 komputery dostępne dla czytelników.

 


 Filia nr 9
Starachowice ul. Ostrowiecka 134

Filia nr 9 mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 w Starachowicach – Michałowie. Wyposażona w księgozbiór dla dorosłych i dzieci. Systematycznie wzbogacany o nowości wydawnicze dla starszych i młodszych czytelników.  Dysponujemy również literaturą piękną opartą na historiach z życia wziętych oraz popularnonaukową np. z zakresu ogrodnictwa.


 

Filia nr 10
Starachowice ul. Prądzyńskiego 2

Filia nr 10 mieści się w budynku Szkoły Podstawowej nr 13 na osiedlu Południe. Oferuje literaturę piękną, popularnonaukową i naukową dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Na bieżąco uzupełniamy nowości wydawnicze.

Dysponujemy 2 komputerami ze stałym łączem internetowym oraz drukarką.

INTERNET – DRUKARKA