Rozczytaj Seniora – „Życie i twórczość i Leopolda Tyrmanda”

Iwona/ 15 października, 2020/ Aktualności, Ogólne, Wystawy

Rok 2020 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Leopolda Tyrmanda. 16 maja minęła 100. rocznica urodzin tego pisarza, dziennikarza i publicysty.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Dygasińskiego świętowaliśmy Rok Leopolda Tyrmanda dzięki dotacji z MKiDN, z programu Kultura Dostępna, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

13 października 2020 r. w Czytelni MBP odbył się wykład dr Anny Marchewki z UJ na temat życia i twórczości Leopolda Tyrmanda. Fragmenty tekstów pisarza zaprezentowali Piotr Kogut i Monika Kowalczyk-Kogut. Wydarzeniu towarzyszyło otwarcie wystawy.

Ze względu na ograniczenia podyktowane bezpieczeństwem epidemiologicznym, w spotkaniu wzięły udział wybrane osoby z Sekcji Literackiej UTW.

Filmy ze spotkania dostępne są na naszym kanale YouTube:

zdjęcia ze spotkania: osoby, wystawa