Rozczytaj Seniora – Rok Leopolda Tyrmanda

Iwona/ 7 października, 2020/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

Rok 2020 został ogłoszony przez Sejm Rokiem Leopolda Tyrmanda. 16 maja minęła 100. rocznica urodzin tego pisarza, dziennikarza i publicysty.
W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. A. Dygasińskiego świętujemy Rok Leopolda Tyrmanda dzięki dotacji z MKiDN, z programu Kultura Dostępna, którego operatorem jest Narodowe Centrum Kultury.

Zapraszamy 13 października 2020 r. na wydarzenie „Rozczytaj Seniora”.

Ze względu na ograniczenia podyktowane bezpieczeństwem epidemiologicznym zapraszamy tylko zgłoszonych Członków Sekcji Literackiej UTW do Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5.

Relacja ze spotkania będzie dostępna dla wszystkich na kanale You Tube Biblioteki, na stronie www.e-mbp.pl i profilu FB.

Program:

11.45 Otwarcie wystawy.

12.00 Wykład dr Anny Marchewki „Życie i twórczość Leopolda Tyrmanda”.

dr Anna Marchewka – literaturoznawczyni, krytyczka literacka, publikowała na łamach (m.in.) „Lampy”, „Zadry”, „Znaku”, „Zeszytów Literackich”, „Dwutygodnika” i „Tygodnika Powszechnego”. W miesięczniku „Znak” opiekuje się rubryką Stacja: literatura. Współprowadziła poświęcone literaturze programy radiowe (Koło Kultury) i telewizyjne (Czytelnia, Czytanie to awantura, Myślnik). Autorka książki Ślady nieobecności. Poszukiwanie Ireny Szelburg (2014). Przy Katedrze Krytyki Współczesnej UJ prowadzi zajęcia poświęcone literaturze popularnej, literaturze polskiej po ’89 roku oraz współczesnemu życiu literackiemu. Współtworzy Pracownię Pytań Krytycznych.

Zdjęcie i Informacja pochodzi z  http://www.krytyka.polonistyka.uj.edu.pl/dr-anna-marchewka

13.15 Teksty Tyrmanda czytać będą:

Monika Kowalczyk-Kogut i Piotr Kogut: animatorzy kultury, recytatorzy, twórcy Stowarzyszenia ”Głowa do Góry” i „Domu Spokojnej Książki”.

Jolanta Sopińska
dyrektor MBP