Iwona/ 3 września, 2017/ Imprezy i spotkania

W tym roku Narodowe Czytanie, ze względu na warunki atmosferyczne odbyło się lokalu Biblioteki Głównej. Spotkanie rozpoczęli organizatorzy.: dyrektor MBP Jolanta Sopińska i dyrektor SCK Aneta Kordasiewicz, która przeczytała list od Prezydenta RP Andrzeja Dudy.. W ludowej scenerii fragmenty „Wesela” czytali włodarze miasta, przedstawiciele miejskich placówek kulturalnych i stowarzyszeń. Gościom przygrywał na skrzypcach dziecięcy zespół ludowy „Kukułeczka”. Podczas spotkania wystąpił zespół wokalno – muzyczny Szmelc Paka. Każdy, kto przyszedł z własnym egzemplarzem „Wesela” otrzymał pamiątkową pieczęć.

Dziękujemy wszystkim, którzy aktywnie uczestniczyli w  tegorocznym Narodowym Czytaniu w Starachowicach.

więcej zdjęć w galerii zdjęć

Fragment czytania – Żyd i Pan Młodywww.youtube.com

więcej filmów na naszym kanale – biblioteka starachowice