Iwona/ Wrzesień 12, 2019/ Aktualności, Imprezy dla dzieci


Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach kontynuuje program „Mała Książka Wielki Człowiek”. W tym roku zapraszamy rodziców z dziećmi URODZONYMI W LATACH 2013-2015 do bezpłatnego uczestnictwa w programie.
Prosimy o zgłaszanie się do bibliotek dla dzieci w Starachowicach : „Nad Skałą” przy ul. Staszica 9 oraz do „Plastusia” przy ul. Żeromskiego 8.

Każde dziecko, urodzone w latach 2013-2016 r., które zostanie zapisane do jednej z wymienionych bibliotek lub zostało już wcześniej zapisane, otrzyma bezpłatną Wyprawkę Czytelniczą, czyli: książkę, poradnik dla rodziców oraz Kartę Małego Czytelnika, do której Twoje dziecko będzie zbierało naklejki – jedną za każdą wizytę zakończoną wypożyczeniem przynajmniej jednej książki z księgozbioru dziecięcego. Każde dziecko, które uzbiera 10 naklejek, czeka imienny Dyplom, który zostanie uroczyście wręczony Małemu Czytelnikowi, jako potwierdzenie jego czytelniczych zainteresowań.

Kampania społeczna „Mała Książka – Wielki Człowiek” zachęca do wspólnego, rodzinnego czytania już od pierwszych miesięcy życia dziecka.