Joyo Moyes „Światło w środku nocy”

Iwona/ 26 lutego, 2021/ Aktualności, Nowości, Ogólne

W latach 30. XX wieku w Stanach Zjednoczonych realizowano program konnych bibliotek, które docierały z książkami do odległych zakątków. Alice, jedna z odważnych i niepokornych kobiet- bibliotekarek angażuje się w pracę, przemierzając dzikie, górskie szlaki stanu Kentucky. Musi także pokonać niechęć najbliższego otoczenia. Przedsięwzięcie to komentuje teść Alice: „…wysyłanie młodych kobiet w pojedynkę to gotowa recepta na katastrofę. I bez względu na to, czy bierze w tym udział pierwsza dama czy nie, nie widzę w tym poronionym pomyśle niczego oprócz wzniecania bezbożnych myśli i prowokowania złych zachowań”. Ta krzywdząca kobiety wypowiedź nie zraża bohaterki, która dalej realizuje swój cel. Pełna emocji powieść o miłości, sile przyjaźni i realizacji własnych pragnień.

Książka do wypożyczenia w Bibliotece „Nad Skałą” przy ul. Staszica 9 oraz w Bibliotece Głównej przy ul. Kochanowskiego 5.

Aldona Bałtowska-Jagieła

Okładka książki