Czy książki mają wpływ na nasz los?

Iwona/ 17 listopada, 2021/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Matt Haig „Biblioteka o północy”

„…twój problem polega na tym, że boisz się żyć”. Nora, bohaterka powieści rezygnuje z wielu spraw, które mogłyby znacząco wpłynąć na jej los: z pływania, przekreślając sportową karierę, z gry w zespole rockowym, z małżeństwa – 2 dni przed ślubem. Dopada ją coraz większa depresja, którą potęguje śmierć kota oraz cisza w mediach społecznościowych. Postanawia więc odebrać sobie życie, które określa jako „kakofonię nonsensów”. I wtedy właśnie, między życiem i śmiercią, trafia do biblioteki. Na pozór to tradycyjny ciąg półek z książkami, jednak tu przekonuje się, że każda książka działa jak portal prowadzący do nowego życia. Jak Nora wykorzysta daną jej szansę? Czy wymiana starego życia na owe skończy się dobrze?

Aldona Bałtowska-Jagieła

Książka do wypożyczenia w Filii nr 6 „Nad Skałą”

Polecana książka