Zapraszamy nie tylko po kryminały

Iwona/ 18 listopada, 2021/ Aktualności, Ogólne

„Jak wynika z danych Biblioteki Narodowej, publikowanych co roku w specjalnym raporcie, Polki i Polacy najchętniej czytają powieści kryminalne i sensacyjne – w roku 2020 stanowiły one 24% wszystkich książek, po które sięgano najczęściej. Co więcej, pojawienie się ekranizacji danej książki nierzadko wpływa również na zwiększenie popularności danego dzieła (w sprzedaży ukazują się i specjalne wydania konkretnych tytułów, z filmowymi okładkami). I tym sposobem ktoś, kto najpierw był widzem, sięga po książkowy pierwowzór serialu czy filmu i staje się również czytelnikiem. Nierzadko jednak powieści kryminalne, które postanowiono zekranizować i tak wcześniej zdobywały szczyty list bestsellerów. Poznajcie więc 10 książek, na podstawie których nakręcono filmy i seriale kryminalne!”.

więcej na portalu : www.lubimyczytac.pl

Po kryminały i nie tylko zapraszamy do naszych bibliotek:

Biblioteka Główna – ul. Kochanowskiego 5,
Filia nr 6 – ul. Staszica 9, Filia nr 7 – ul. Radomska 21,
Filia nr 9 – ul. Ostrowiecka 134,
Filia nr 10 – ul. Prądzyńskiego 2,

oraz do bibliotek dla dzieci i młodzieży:

Filia nr 5 „Plastuś” – ul. Żeromskiego 8,
Filia nr 1 „Nad Skałą” – ul. Staszica 9.

Źródło: www.lubimyczytac.pl