Zapraszamy na wernisaż wystawy – 15 czerwca

Iwona/ 15 czerwca, 2023/ Aktualności, Ogólne, Wystawy

Zapraszamy na wernisaż wystawy grafiki komputerowej Dominiki Nowak pt. „Kobieta pod znakiem zodiaku”. Spotkanie odbędzie się 15 czerwca o godz. 17:00 w Czytelni MBP przy ul. Kochanowskiego 5. Wstęp wolny.

Dominika Nowak jest tegoroczną absolwentką liceum ogólnokształcącego.
Zaczynała ćwiczyć w Miejskim Domu Kultury, następnie w Państwowym Ognisku Plastycznym przy ulicy Złotej rysując kredkami, ołówkiem, tuszem. Od jakiegoś czasu bawi się rysunkiem na tablecie graficznym, czego efektem jest dzisiejsza wystawa.

Prace ukazujące kobiety w znaku zodiaku trwały cały rok. W każdym miesiącu Dominika pracowała nad znakiem zodiaku, który akurat był w układzie gwiazd. Postacie starała się narysować tak, żeby ich poza była zgodna z konstelacją. Starała się pokazać różnorodność kobiecego ciała. Podczas całego wyzwania obserwowała własny progres.

Grafika Dominiki Nowak