Zapraszamy do Filii nr 7 przy ul. Radomskiej 21

Iwona/ 30 września, 2021/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Na półkach naszej biblioteki zagościły kolejne nowości. Oprócz licznych powieści obyczajowych oraz kryminalnych i sensacyjnych polecamy literaturę popularnonaukową:

„Siostry z Szanghaju” autorstwa Jung Chang – zakazane w Chinach;

„Waleczne z gór” Agaty Puścikowskiej – zawiera nieznane historie bohaterskich kobiet;

„Miłość w Powstaniu Warszawskim” Sławomira Kopera – niezwykle bogaty materiał źródłowy umożliwił penetrację nieporuszonych dotychczas problemów, wyidealizowany obraz powstańczej Warszawy kontra dokumenty i wspomnienia; „Siostra naszego Boga” Pawła Zuchniewicza, niezwykła historia Hanny Chrzanowskiej – kobiety, która zachwyciła Karola Wojtyłę:

„Czy Bóg wybaczy siostrze Bernadecie” Justyny Kopińskiej – najczęściej nagradzanej dziennikarki. Po publikacji reportażu dyrektor sierocińca trafiła do więzienia, a w prawie wprowadzono zmiany dotyczące bezpieczeństwa w instytucjach zamkniętych dla dzieci.

Biblioteka czynna:

poniedziałek od 12:00 do 18:00