Iwona/ 18 grudnia, 2017/ Imprezy dla dzieci

Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił rok 2017 Rokiem Rzeki Wisły.
Szkoła Podstawowa nr 6, im. Obrońców Westerplatte przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej im. A. Dygasińskiego w Starachowicach przeprowadziła w związku z tym szereg imprez edukacyjnych. Projekt „Płynie Wisła, płynie” objął konkursy: plastyczny i literackie, prezentacje multimedialne, występy artystyczne i zajęcia literacko-plastyczne. Odbywały się one w szkole a także w placówkach bibliotecznych: Filii nr 1 i Filii nr 10.
18 grudnia w Czytelni Głównej MBP odbyło się podsumowanie i zakończenie projektu. Uczniowie SP 6 pod opieką Pani Izabeli Jabłonki, Agaty Czeskiej–Kowalskiej i Dariusza Bogacza zaprezentowali przedstawienie. Prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego Oddział w Starachowicach, Pani Mariola Gałka wręczyła nagrody za najlepsze prace w konkursie poetyckim. Laureaci to: miejsce: Jakub Adamczyk (SP nr 6), II miejsce: Diana Kędziora (SP nr 9), III miejsce: Weronika Kutera (SP nr 1), wyróżnieni zostali: Hanna Zwierz (SP nr 1), Jakub Kasperkiewicz (SP nr 9), Patrycja Skurska (SP nr 6) i Adrian Dobrucki (SP nr 12).
Fundatorem nagród był Związek Nauczycielstwa Polskiego i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Dla wszystkich gości Pani dyrektor SP nr 6 upiekła pyszny tort.
W Czytelni MBP można też zobaczyć pokonkursową wystawę prac plastycznych, wykonanych przez uczniów SP nr 6 w ramach projektu.
Nad przebiegiem całości projektu czuwała dyrektor SP nr 6, Alfreda Kiełek i dyrektor MBP, Jolanta Sopińska.

więcej zdjęć w galeria zdjęć

youtube.com