Iwona/ 18 stycznia, 2016/ Imprezy dla dzieci

W nowym roku zimowymi tematami rozpoczęła  Biblioteka ”Nad Skałą” zajęcia literacko-plastyczne dla dzieci.
”Na Antarktydzie 7 pingwinów idzie” to temat spotkania w którym uczestnicy poznali życie pingwinów, dowiedzieli się wiele ciekawostek o nich, wysłuchali fragmentu opowiadania o pingwinku Kleofasku, stworzyli makietę Antarktydy pełną śniegu i pingwinów. Pani Urszula Niewczas zaprosiła dzieci do wspólnej zabawy z bohaterami książki.
Miłym spotkaniem były odwiedziny pani Uli w klasie O Szkoły Podstawowej nr 11. Tematem były przygotowania do Dnia Babci i Dziadka. Dzieci opowiadały o nich, o ich wielkiej miłości i poświęceniu. Uczyły się wierszyków i narysowały portrety dziadków.
Na dworze zimno, spadł śnieg a w bibliotece w piątkowy wieczór dzieci rozpaliły ognisko i grzały się przy nim. Oczywiście było to ognisko sztuczne. W tak przytulnej atmosferze pani bibliotekarka czytała i opowiadała bajkę H.Ch.Andersena ”Dziewczynka z zapałkami”. Wspólnie zastanawialiśmy się, czy życie dziewczynki musiało być takie smutne i co można było zrobić, żeby jej pomóc. Spotkanie to połączone było z zajęciami plastycznymi na których dzieci wykonywały obrazki zimowe używając m.in. zapałek i papieru kolorowego.
W czasie ferii odbywać się będą bezpłatne zajęcia dla dzieci, na które zapraszamy w każdą środę i piątek o godz.12.00
Urszula Niewczas