Iwona/ 26 lutego, 2014/ Archiwum, Imprezy dla dzieci

”Zaczarowany koci świat” to zajęcia edukacyjne, jakie odbyły się w Bibliotece Dziecięcej ”Nad Skałą” z okazji Święta Kota. W tym dniu dzieci przyniosły ze sobą swoje ulubione kocie przytulanki. Przybyłych powitał kot Filemon i Bonifacy. Podziwialiśmy koty małe i duże, szare i różnokolorowe, o których dzieci z ogromną pasją opowiadały. W trakcie zabaw porównywaliśmy je pod względem wielkości i koloru. Nie zabrakło wierszyków i opowiadań o kotach. Dzieci zamieniały się w kotów, miauczały, przeciągały się, ziewały, chodziły jak koty. Odbył się również konkurs pytań ze znajomości życia kotów, bajka o kocie i myszach. Nie obyło się bez łapania myszek na sznurku.

Dzień Kota był niezwykłym dniem, który długo będziemy wspominać. Sprawił on, że wszystkie dzieci w bibliotece mogły poczuć się jak kotki i zintegrować we wspólnej zabawie, a nauką, którą uczestnicy wynieśli z tego spotkania jest troska i opieka nad zwierzętami, które przecież tak wszyscy kochamy.

Już teraz pragniemy zaprosić dzieci na kolejne zajęcia literacko-plastyczne w każdy piątek o godz.16.00 do Biblioteki przy ul.Staszica 9.