Z Wagnerem na bibliotecznej żaglówce

Iwona/ 31 sierpnia, 2022/ Aktualności, Ogólne

Rok 2022 jest w naszej Gminie Rokiem Władysława Wagnera. W związku z tym Miejska Biblioteka Publiczna organizowała w okresie wakacji cykl imprez dla dzieci pt.: Z Wagnerem na bibliotecznej żaglówce. Cykl obejmował organizowane przez Filie Dla Dzieci i Młodzieży zajęcia związane z postacią starachowiczanina Władysława Wagnera i tematyką podróży morskich. W lipcu dzieci spotykały się cyklicznie w „Bibliotece nad Skałą”, a w sierpniu w „Plastusiu”. Zajęcia skierowane były do dzieci w wieku szkolnym z terenu miasta oraz przyjezdnych. We wtorek 30 sierpnia zakończyliśmy projekt wspólną zabawą na świeżym powietrzu: I znów w spokojnym porcie. W warsztatach plastycznych i zajęciach ruchowych dzieciom towarzyszył wiceprezydent miasta Starachowice, pan Marcin Gołębiowski. Efektem spotkania jest instalacja artystyczna, wykonana przez dzieci, którą można podziwiać na skwerze przy ul. Żeromskiego.

Więcej zdjęć w galerii zdjęć