Z Kroniki MBP o Filii nr 6

Iwona/ 17 lipca, 2023/ Aktualności, Ogólne

2 czerwca 1975 r. nastąpiło otwarcie Filii nr 6 dla dorosłych i młodzieży przy ul. Staszica 9 oraz Czytelni Naukowej przeniesionej z Domu Nauczyciela. To ważne wydarzenie w życiu starachowickiej książnicy zbiegło się z podsumowaniem współzawodnictwa bibliotek, działających na terenie ówczesnego województwa kieleckiego, którego dokonał dyrektor Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Kielcach Stanisław Ostrowski. Jak czytamy na kartach Kroniki „Nasza radość ogromna: zdobyliśmy pierwsze miejsce!”. Była to ostatnia uroczystość odbywająca się w obrębie dotychczasowego województwa kieleckiego pod nowym podziałem administracyjnym naszego kraju.

„A filia (nr 6), wbrew zakusom na jej metraż rozwija się bardzo dobrze. Już w tym roku (1975) zapisało się 1700 czytelników, którzy wypożyczyli ponad 27000 książek”.

Biblioteka dla dorosłych „Nad Skałą” przy ul. Staszica 9 jest obecnie filią z największą ilością czytelników w Starachowicach.

Żródło: Kronika MBP

#75leciepowstaniaMiejskiejBibliotekiPublicznejwStarachowicach