Iwona/ 25 kwietnia, 2015/ Głośne czytanie nocą, Imprezy i spotkania

24 kwietnia w Czytelni MBP odbyło się XXXIV Głośne Czytanie Nocą pt. „Igraszki z X Muzą”. Gościem specjalnym był Andrzej Kozieja – wykładowca filmoznawstwa na Uniwersytecie Jana Kochanowskiego w Kielcach, gawędziarz, juror festiwali filmowych. Andrzej Rojek jak zawsze bawił publiczność. Samodzielnie wykonał „Książtuetki” – nagrody dla organizatorów i bywalców Głośnych Czytań. Nie zabrakło fanfar i podziękowań. Jak na prawdziwą galę przystało biblioteka przygotowała pasiasty dywan i ściankę. Andrzej Kozieja opowiadał anegdoty związane ze znanymi aktorami i inne ciekawe historie z życia ludzi filmu i teatru. Na koniec nasz gość poprowadził konkurs ze znajomości muzyki filmowej, przy okazji zachęcając do wspólnego śpiewania.

„Książtuetki” otrzymali :  Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach, dyrektor MBP Anna Gębska, Monika i Piotr Kogutowie, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Tomasz Cygan, Agnieszka Samsonowska, Marek Samsonowski, Nauczyciele z SP. nr 10 i Marek Oziomek.

więcej zdjęć w galeria zdjęć

filmy ze spotkania na naszym kanale www.youtube.com