Wyróżnienie w akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom

Iwona/ 4 października, 2023/ Aktualności, Imprezy dla dzieci, Ogólne

Miło nam poinformować, że MBP w Starachowicach została wyróżniona w 2. edycji ogólnopolskiej akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom, organizowanej przez Przystanek Rodzinka. Inicjatywa ta promuje czytelnictwo i instytucje je wspierające. Zwraca także uwagę na ogromny potencjał bibliotek. Przystanek Rodzinka wyróżnia biblioteki, które nie tylko rozbudzają wyobraźnię i promują miłość do literatury, ale są też przestrzenią pełną ciepła, akceptacji i twórczej swobody.

Przystanek Rodzinka to blog parentingowy tworzony przez Marię Rybak – logopedę na Teneryfie i nauczycielkę języka polskiego jako obcego, która wraz z mężem i synami pokazuje internautom, jak harmonijnie wspierać rozwój dzieci poprzez zabawę, podróże i ciekawą lekturę.

Akcji z pełnym zaangażowaniem i pasją patronowały organizacje: Fundacja Powszechnego Czytania, Fundacja Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego, Wydawnictwo PWN i Azymut, Unia Metropolii Polskich, Fundacja Gajusz, Rajd Flaminga oraz portale internetowe Mamy Mamom, CzasDzieci.pl i Bliżej Przedszkola.

Partnerami wspierającymi akcję są: Wydawnictwo ADAMADA, Wydawnictwo Agora dla dzieci, Harper Collins Polska, NO SMOG RENT, Wydawnictwo Mamania, Wydawnictwo Media Rodzina, Wydawnictwo Muduko Wydawnictwo Muchomor, Wydawnictwo Papilon, Wydawnictwo Publicat, Magazyn dla dzieci „Świerszczyk”, Księgarnia TaniaKsiazka.pl, Wydawnictwo Tatarak, Wydawnictwo Wilga oraz Wydawnictwo Zakamarki.

Więcej informacji na temat wszystkich edycji akcji Biblioteka Przyjazna Dzieciom można znaleźć na stronie przystanek rodzinka