Wyniki konkursu „Czuły narrator”

Iwona/ 31 marca, 2020/ Aktualności, Imprezy dla dzieci, Konkursy, Ogólne

21 lutego 2020 roku w Szkole Podstawowej nr 6 odbył się konkurs cichego czytania ze zrozumieniem dotyczący przemówienia noblowskiego Olgi Tokarczuk „Czuły narrator”. Konkurs skierowany był do uczniów klas VII – VIII i cieszył się dużym zainteresowaniem, wzięło w nim udział szesnaścioro uczniów.
Zadaniem uczestników konkursu było zapoznanie się z przedstawionym fragmentem przemówienia i sformułowanie odpowiedzi na zadane pytania, a także ułożenie wypowiedzi pisemnej na temat: „Czym jest literatura? Moje przemyślenia na temat noblowskiego przemówienia Olgi Tokarczuk”.
Konkurs zorganizowany został we współpracy z Miejską Biblioteką Publiczną. Komisja konkursowa w składzie: pani Jolanta Sopińska, pani Ewa Ragan i pani Izabela Jabłonka podjęła decyzję o przyznaniu następujących miejsc :

I miejsce: Lena Nowak – uczennica klasy VIIIb
II miejsce : Karolina Driańska – uczennica klasy VII
III miejsce: Amelia Kozłowska i Adrian Łańcuchowski z klasy VIIIa, Maya Wasilewski z klasy VIIIb

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie dziękujemy za udział. Zwycięzcom gratulujemy ciekawych wypowiedzi i życzymy dalszych literackich sukcesów. O miejscu i terminie odbioru nagród poinformujemy uczestników wiadomością wysłaną do sekretariatu szkoły.

Na zdjęciu Olga Tokarczuk podczas spotkania autorskiego w Czytelni MBP w Starachowicach, które odbyło się 13 lutego 2015 r., dzięki wsparciu Instytutu Książki i współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Kielcach.

SONY DSC