Wybrane nowości Wypożyczalni Głównej

Iwona/ 21 lipca, 2020/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Wybrane nowości Wypożyczalni Głównej ???

? Natasza Socha „Zagubieni”

Dwoje nieznajomych postanawia odebrać sobie życie skacząc z mostu. Przypadkowo spotykają się w tym samym czasie. Rozmowa między nimi przeciąga się do rana. W końcu oboje postanawiają odroczyć samobójstwo, dając sobie miesiąc…

? Maksymilian Czornyj „Wielbiciel”

Podczas kampanii wyborczej ginie kandydatka na prezydenta. Z kolei sprzed domu kontrkandydata zostaje porwana jego córka. Kim jest osoba przed którą nie sposób uciec?
Tajemnice z przeszłości, szantaż i chory plan.

? Jojo Moyes „Światło w środku nocy”

Alice wychodzi za mąż za Amerykanina. Nie czuje się szczęśliwa ani w tej rodzinie, ani w tym miejscu, do którego przybyła z Anglii. W miasteczku powstaje konna biblioteka, prowadzona przez kobiety. Wkrótce zaczyna krążyć między nimi zakazana książeczka, która jak twierdzą niektórzy – mąci w głowach kobiet, budząc grzeszne myśli. Alice postanawia pójść za głosem wolności i prawdziwej miłości.

? Piotr Borlik „Zapłacz za mnie”

Na sopockiej plaży znaleziono ciało uczennicy elitarnego liceum. Podejrzany o zabójstwo, jej szkolny kolega trafia do aresztu. Równocześnie z więzienia, po wielu latach wychodzi na wolność były policjant skazany za zabójstwo partnera z patrolu. Zaraz po nim zwolniony także zostaje chłopak, podejrzany o morderstwo koleżanki. Młoda dziennikarka Aśka Jaworska odkrywa, że obydwa zwolnienia mają związek z adwokatem, kojarzonym z miejscowym półświatkiem.

? Danuta Noszczyńska „Zobaczyć gdzie indziej”

Czy ludzie naprawdę są tacy, jakimi ich widzimy? Kilka postaci a każda przedstawiona krytycznie. Czasem trzeba zmienić nastawienie i spojrzeć z innej perspektywy a życie stanie się szczęśliwsze.