Wybrane nowości Filii nr 9

Iwona/ 13 lipca, 2020/ Aktualności, Nowości

Przedstawiamy kilka nowości Filii nr 9 ???
Biblioteka znajduje się w budynku Szkoły Podstawowej nr 2 przy ul. Ostrowieckiej 134 i jest czynna w poniedziałki, wtorki i środy od 10:00 do 14:00.

? Jennifer Rosner „Żółty ptak śpiewa”

II wojna światowa. Podczas obławy nazistowskich żołnierzy na ludność żydowską, Róża wraz z córką ukrywa się w stodole. Dziewczynka nie rozumie dlaczego nie może śpiewać i bawić się jak inne dzieci. Matka opowiada jej o zaczarowanym ogrodzie, w którym żółty ptak śpiewa melodie, jakie można sobie wymarzyć. Pewnego dnia muszą wyjść z kryjówki. Aby uratować córkę, Róża staje przed bolesnym dylematem.

? Kelly Rimmer „Tego ci nie powiedziałam”

Dwie płaszczyzny czasowe. Rok 1942 – w obozie na Syberii kobieta składa przysięgę ślubną.
Współczesne Stany Zjednoczone – babcia Hanna trafia do szpitala i prosi swoją wnuczkę aby pojechała do Polski w celu odnalezienia ukochanego mężczyzny z lat jej młodości. Anna znajduje jego zdjęcie i inne pamiątki. Zaczyna odkrywać prawdę, ukrywaną latami przez babcię.

? Agnieszka Pietrzyk „Nikt się nie dowie”

Na tarasie nadmorskiego domu, pisarz kryminałów znajduje ciało swojej żony. Śledztwo ma ustalić, czy została zamordowana czy też sama targnęła się na życie. W trakcie wychodzą na jaw zdrady i nieuczciwy biznes, który burzy obraz idealnej rodziny.

? Kristin Hannah „Nocna droga”

Matka bliźniąt, dziewczynki i chłopca, stawia je ponad własne dobro. Robi wszystko, żeby dzieciom niczego nie brakowało, nawet zdobywa przyjaciół. Kiedy dorastają, w ich życiu pojawia się Lexi. Dziewczyna z trudną przeszłością zaprzyjaźnia się z bliźniaczką i zdobywa serce jej brata. Pewne wydarzenie zburzy rodzinną sielankę i odmieni wszystko.

? Klaus Hagerup „O dziewczynce, która chciała ocalić książki”

Nikt nie wie, że nieczytane książki w bibliotece znikają wraz z ich bohaterami, nikt, oprócz Anny, która ze wszystkich sił stara się je ocalić.

? Ursula Le Guin „Kotolotki”

Kocia mama rodzi cztery kocięta obdarzone skrzydłami. Dzięki możliwości latania, kocięta wyruszają na poznanie świata. Jeszcze nie wiedzą, że po drodze czyhają na nie niebezpieczeństwa.