Wybrane nowości Filii nr 6 „Nad Skałą”

Iwona/ 25 stycznia, 2021/ Aktualności, Nowości, Ogólne

? Agnieszka Jeż „Szaniec”

W ekskluzywnym hotelu, w którym podczas turnusu można w spokoju „zajrzeć w głąb siebie” umiera niespodziewanie jeden z gości. Przy jego zwłokach znaleziona zostaje kartka z biblijnym cytatem: „Do mnie należy pomsta, ja wymierzę zapłatę”. Choć trudno to udowodnić, ta śmierć nie nastąpiła przypadkowo. Kto i dlaczego szuka pomsty na znanej i lubianej osobie duchownej? Sierżant Wiera Jezierska wraz z komisarzem Januszem Kosoniem mają do rozwiązania sprawę tak zwanego morderstwa z morałem. Czy uda się im rozstrzygnąć wątpliwość kto jest ofiarą a kto oprawcą?

? Anna Bichalska „Dom po drugiej stronie jeziora”

Dom nad jeziorem w Błękitnych Brzegach to miejsce w którym rozgrywają się tajemnicze historie. Głównymi bohaterkami są Maria i Małgorzata, żyjące w odstępie niemal stu lat od siebie. Pierwsza z nich przybyła do tego uroczego miejsca, aby rozstrzygnąć tajemnicę swego pochodzenia. Staje się przy okazji świadkiem tragicznych wydarzeń. Druga przybywa tu aby odnowić więzi rodzinne, poznać skrywane sekrety i odnaleźć spokój i szczęście, których zabrakło w jej życiu. Odnaleziony pamiętnik Matyldy pomoże w rozwiązaniu zagadki śmierci jej siostry. Intrygująca i pełna napięcia klimatyczna powieść obyczajowa.

? Alicja Sinicka „Stażystka”

Idealne na pozór małżeństwo Ewy i Marka Skalskich, właścicieli świetnie prosperującej firmy. I Klaudia-stażystka, śliczna dziewczyna potrzebująca pilnie pracy i pieniędzy. Stanowisko, które objęła, nie cieszy się dobrą sławą, bowiem dwie kobiety zatrudnione wcześniej zaginęły. Śledztwo wszczęte po odnalezieniu zwłok jednej z nich toczy się równolegle z romansem między nieświadomą zagrożenia dziewczyną i jej pracodawcą. Niebezpieczeństwo nadchodzi ze strony, z której nikt się nie spodziewa. Pełen napięcia i emocji thriller psychologiczny.

Aldona Bałtowska-Jagieła


Okładki książek