„Wierzbnik 400 lat temu – trudne początki”

Iwona/ 22 listopada, 2023/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

Uniwersytet Trzeciego Wieku i „Starachowianie” Teatr Muzyczny Nad Kamienną zaprezentowali spektakl słowno – muzyczny w reżyserii Małgorzaty Wyderskiej pt. „Wierzbnik 400 lat temu – trudne początki”, który był projektem dofinansowanym przez Urząd Miasta w Starachowicach. W tajniki historii mieszkańców Wierzbnika wprowadzali Paweł Kołodziejski i Wioletta Sobieraj z Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach. Spotkanie rozpoczęło się od menueta, następnie dominowała muzyka żydowska więc nie mogło zabraknąć „Skrzypka na dachu” w wykonaniu Karola Cygana z UTW. Z zespołu „Starachowianie” wystąpiła znakomita solistka Elżbieta Tokarska, której towarzyszyli tancerze z UTW i Teatru Muzycznego Nad Kamienną. Barwne stroje wykonawców dodawały ekspresji podczas prezentowania tańca i muzyki romskiej. Dopełnieniem spektaklu był występ akordeonisty Grzegorza Misztala.

Nie sposób wymienić wszystkich, którzy wystąpili podczas spektaklu w Czytelni MBP. Z pewnością nagrodą dla każdego artysty były gromkie brawa licznie zgromadzonej publiczności.

Więcej fotografii w galerii zdjęć

Fragmenty występów  na youtube