Iwona/ 3 października, 2014/ Archiwum, Imprezy i spotkania

2 października w Czytelni MBP odbył się Wieczór Starachowicki poświęcony Aleksandrowi Pawelcowi i publikacjom związanym z historią miasta i regionu starachowickiego. Spotkanie poprowadziła  Anna Gębska – dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz Adam Brzeziński – prezes Towarzystwa Przyjaciół Starachowic. Fragmenty książek Aleksandra Pawelca przeczytały panie z MBP: Anna Gębska, Jadwiga Zaręba i Magdalena Mroczek. Licznie zgromadzeni goście chętnie dzielili się wspomnieniami i doświadczeniami związanymi z autorem i jego publikacjami. Alicja Zanijat odczytała wiersz oraz laudację na cześć Aleksandra Pawelca. Głos zabrali : Tomasz Kukliński – Sekretarz Miasta, Józef Kowalski – pisarz, Jarosław Babicki – redaktor naczelny Tygodnika Starachowickiego oraz Magdalena Łodej, Kinga Kozłowska i Adam Cieślik – UTW. Podziękowania i kwiaty dla autora złożono na ręce żony – Wiesławy Pawelec. Podczas Wieczoru zaprezentowano najnowszą książkę pana Pawelca „Wierzbnik – Starachowice: 1624-2014: 390 lat miasta nad Kamienną”.  Wystąpił Łukasz Kowalczyk – absolwent PSM w Starachowicach, który zaprezentował dwa utwory akordeonowe. Scenografią spotkania były publikacje autora oraz malarstwo członków RSTK dotyczące Starachowic.

Wieczór uświetnił minirecital Tomasza Kordeusza – autora tekstów piosenek, kompozytora i dyrektora SCK.

Więcej zdjęć w galeria zdjęć