Wernisaż wystawy. W ramach projektu do Sejmu Dzieci i Młodzieży

Iwona/ 6 kwietnia, 2018/ Imprezy i spotkania, Wystawy

W czwartek, 5 kwietnia odbył się wernisaż wystawy. Twórcami wystawy poświęconej Władysławowi Kiernikowi, politykowi, posłowi i ministrowi II RP są Igor Kaczorowski i Szymon Tuz, uczniowie trzeciej klasy Społecznego Gimnazjum w Starachowicach. Gimnazjaliści starają się o mandaty posłów na Sejm Dzieci i Młodzieży, który odbędzie się 1 czerwca. Aby znaleźć się w wąskim gronie młodzieżowych posłów, uczniowie musieli zrealizować projekt „Posłowie pierwszego Sejmu Niepodległej”. W ramach zadania rekrutacyjnego musieliśmy zaplanować i przeprowadzić kampanię wyborczą wybranego posła na Sejm Ustawodawczy lub Sejm I Kadencji II RP korzystając ze środków przekazu z okresu 20-lecia międzywojennego. Wybraliśmy Władysława Kiernika, osobę zasłużoną dla XX-wiecznej Polski, jednego z liderów partii PSL „Piast” oraz trzykrotnego ministra – mówią Igor Kaczorowski i Szymon Tuz. – Sejm Dzieci i Młodzieży to duża inicjatywa, która niewątpliwe nam pomoże realizować swoje zainteresowania i uczestniczyć aktywnie w życiu społecznym.

Wystawa w Miejskiej Bibliotece Publicznej imienia Adolfa Dygasińskiego to tylko jeden z elementów projektu młodych ludzi. W kilku miejscach w mieście zawisły plakaty „wyborcze” Władysława Kiernika. Gimnazjaliści prowadzą też stronę na Facebooku, na której publikują informacje o parlamentarzyście, a w swojej szkole zorganizowali lekcję, podczas której przybliżyli innym uczniom postać polityka. Przeprowadzili także ankiety, mające na celu zbadanie wiedzy mieszkańców Starachowic na temat Władysława Kiernika przed rozpoczęciem kampanii informacyjnej i po jej zakończeniu.

Wystawę „Władysław Kiernik – poseł i polityk II RP” można oglądać do piątku 13 kwietnia w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach.