Iwona/ 5 sierpnia, 2014/ Archiwum, Imprezy dla dzieci

Wakacje w Bibliotece Dziecięcej ”Nad Skałą” na półmetku. Do tej pory odbyły się zajęcia literackie, których celem było promowanie wakacyjnej literatury dziecięcej. Obchodziliśmy Dzień Czerwonego Kapturka. Maluchy mogły obejrzeć szereg wydań tej bajeczki i przypomnieć sobie jej treść. Chętnie odpowiadały na zadawane pytania, rozwiązywały krzyżówkę a przy okazji wysłuchały przestróg wakacyjnych. Ciekawą imprezą było ’’Bajkowe spotkanie z Krecikiem”. Prowadząca zajęcia Urszula Niewczas przywitała wszystkich przybyłych w języku czeskim i nauczyła dzieci podstawowych zwrotów i wyrazów po czesku. Uczestnicy wysłuchali  bajki czytanej o Kreciku, obejrzeli teatrzyk kukiełkowy  ”Jak Krecik dostał spodenki”  i dowiedzieli się ile pracy i trudu wymaga uszycie jednych małych spodenek. Odbyły się również zabawy ruchowe. Na koniec mali czytelnicy chętnie wypożyczali książki o Kreciku i pożegnali się w języku czeskim.

Przed nami jeszcze kilka spotkań z dziećmi na które zapraszamy w każdą środę o godz.11.00
do Biblioteki Dziecięcej przy ul. Staszica 9.

P1120661 P1120666