W królestwie pszczół i drzew

Iwona/ 18 września, 2020/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Jak tańczą pszczoły i dlaczego to robią? Kto mieszka w drzewie a kto je zjada? Oto odpowiedź na Wasze pytania drogie dzieci.

Biblioteka dla dzieci „Nad Skałą” przedstawia kolejny cykl książek dla małych odkrywców świata. Tym razem są to „Pszczoły” i „Drzewa” autorstwa Piotra Sochy. Wydane w formie barwnie ilustrowanych albumów, swego rodzaju atlasów przyrodniczych dla kilkulatków. Myślę że, rodzice się ucieszą z kolejnej mądrej pozycji, którą mogą podsunąć swoim pociechom.
„Pszczoły” jest to kompendium wiedzy na temat hodowli pszczół i miodu. Dziecko ma możliwość podejrzeć prace pszczelarza, poznać różne rodzaje miodu, a także przyjrzeć się życiu pszczół. Znajdzie tu wiele ciekawostek na ten temat np. Skąd wzięły się na płaszczu Napoleona?
„Drzewa” natomiast to podróż śladami drzew całego świata, najpiękniejsze i najbardziej niespotykane okazy, jak nasz polski dąb Bartek. Dziecko pozna też drzewo życia, drzewo ludojada i święty figowiec. Pokazane jest też miejsce drzewa jakie spełniało w historii, od Adama i Ewy po Robin Hooda i Buddę.
Książki te to misternie skomponowane plansze,pełne ilustracji opatrzonych zrozumiałym dla kilkulatka tekstem.Nie zabrakło na nich też wielu ciekawostek. Jakich? Przekonajcie się same drogie maluchy 🙂

Angelika Dziubich
stażysta w MBP