Uzupełniamy puste półki

Iwona/ 10 listopada, 2020/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Drodzy Czytelnicy ?

Przed zamknięciem bibliotek Filia nr 6 „Nad Skałą” wypożyczyła najwięcej książek ?
Czas uzupełnić puste półki ? ????

Przygotowujemy dla Was nowości. Oto kilka z nich:

? Przemysław Piotrowski „Piętno” i „Sfora”

Dwie książki Przemysława Piotrowskiego z postacią Igora Brudnego, komisarza policji oraz wydarzeniach, które rozgrywają się w Zielonej Górze i okolicach. W „Piętnie” morderca podszywa się pod komisarza, wykorzystując bliźniacze podobieństwo. Igor, ukrywający pod maską obojętności swą mroczną przeszłość i krzywdy doznane w dzieciństwie, musi dowieść swej niewinności. Jak się okazuje, łatwego życia nie miał także morderca. To, czego doznał jako dziecko, odcisnęło się piętnem na jego życiu, czyniąc go bestią.
W „Sforze”, w zielonogórskich lasach pojawia się potwór. Czym lub kim jest tajemnicza, budząca grozę istota? Wszytko zaczyna się od zaginięcia zakonnicy, które kończy się makabrycznym odkryciem. Komisarz Brudny wraz z policyjną ekipą powoli odkrywa tożsamość tej istoty. Już niebawem kolejny tom tego cyklu thrillerów kryminalnych pt. „Cherub”.

? Wilbur Smith „Łzy wojny”

Los, przeznaczenie, fatum? Jak można nazwać wielka miłość między dwojgiem młodych ludzi, którzy nigdy nie powinni się spotkać? Safforon, piękna spadkobierczyni fortuny Courtneyów, urodzona w Kenii, spotyka na swej drodze Gerharda von Meerbacha, arystokratę, którego rodzina wspiera Hitlera. Matka dziewczyny, Eva pozostawała kiedyś w związku z ojcem Gerharda a obie rodziny darzyły się głęboką nienawiścią. Uczucie i fascynacja między Safforon i młodym Niemcem rodzą się tuż przed wybuchem II wojny światowej. Wybuch konfliktu rozdziela kochanków, stawiając ich po przeciwnych stronach barykady. Wybór między miłością a lojalnością wobec ojczyzny i rodziny nie będzie łatwy. Zapraszamy do kolejnego tomu opowieści z cyklu: Saga Courtneyów.

? Elena Ferrante „Zakłamane życie dorosłych”

Jedna z najpoczytniejszych włoskich autorek, opisuje okres dojrzewania nastoletniej Giovanny, na tle tajemnic i konfliktów rodzinnych. Bez koloryzowania, z dużą dozą realizmu ukazuje wkraczanie w dorosłość, pełne wątpliwości, niepewności i rozczarowania. Giovanna, poznając niezbyt lubianą w rodzinie ciotkę Vittorię, szuka u niej prawdy, szczerości i zrozumienia, jednak przeżywa kolejne rozczarowania. Wszystko w co wierzyła, okazało się kłamstwem, brudem i hipokryzją. Jest to kolejny w dorobku Ferrante utwór pokazujący proces rozpadu małżeństwa i samotności dziecka.

? Bartłomiej Grubich „Biegacz”

„Bieg uwalnia myśli, obnaża słabości, odkrywa drzemiące w nas pragnienia, ujawnia głęboko skrywane tajemnice, spuszcza ze smyczy nasze wewnętrzne demony….” Tytuł nie jest czymś jednoznacznym w debiutanckiej powieści Bartłomieja Grubicha. W typowym biegu długodystansowym, rozgrywającym się we współczesnym Poznaniu bierze udział zarówno seryjny morderca jak i ścigający go policjant. Który z nich wygra? Fascynujący thriller psychologiczny, który na długo zostaje w pamięci.

Zapraszamy po ponownym otwarciu

Aldona Bałtowska-Jagieła


Okładki książek