Uroczyste podsumowanie projektu „Młodzi SZYBują”

Iwona/ 27 czerwca, 2024/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Konkursy, Ogólne

Podczas uroczystego podsumowania projektu Czytelni MBP pt. „Młodzi SZYBują” wystąpili uczniowie Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Feliksa Rybickiego w Starachowicach (klarnet, saksofon, flet): Gabriela Tokarska, Jakub Malinowski, pani Luiza Zegadło-Hołda oraz pani Elżbieta Kulińska – akompaniament przy fortepianie. Artystom towarzyszyli opiekunowie: pani dyrektor PSM Aleksandra Skowrońska i pan Marcin Trzebiński.

Prelekcję dotyczącą górnictwa starachowickiego poprowadził pan Oskar Gruszczyński. Uzupełnieniem historii kopalń i górnictwa na naszych terenach były ciekawe historie opowiedziane przez dyrektora MPiT pana Pawła Kołodziejskiego i zastępcy dyrektora pani Wioletty Sobieraj.

Najważniejszym punktem programu było ogłoszenie wyników konkursu literackiego pt. „Dzień z życia górnika” oraz wręczenie nagród laureatom.

I miejsce zdobyła Gabriela Nowak
II miejsce – Weronika Mergalska
III miejsce – Aleksandra Kiełbasa

Zwyciężczyniom składamy serdeczne gratulacje.

Dziękujemy również artystom, którzy zagrali dzisiejszy koncert.

Szczególne podziękowania kierujemy do wszystkich, którzy zaangażowali się w powstanie projektu: pana Andrzeja Cygana, pana Oskara Gruszczyńskiego oraz Muzeum Przyrody i Techniki w Starachowicach – partnera projektu.

Więcej fotografii w galerii zdjęć