Iwona/ 21 kwietnia, 2015/ SBP

Co roku Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich organizuje w dniach 8-15 maja Tydzień Bibliotek. Zadaniem tego projektu jest promocja bibliotek i czytelnictwa; podnoszenie prestiżu zawodu bibliotekarza w społeczeństwie. Hasło tegorocznego Tygodnia brzmi „Wybieram Bibliotekę”. Zasadniczą rolą bibliotek jest gromadzenie i udostępnianie dorobku piśmienniczego, ale dzisiejsze biblioteki to także miejsca interesujących spotkań, imprez kulturalnych i naukowych. Biblioteki prowadzą również edukację informacyjną, która zapobiega wykluczeniu cyfrowemu i przyczynia się do budowania społeczeństwa informacyjnego. By zatem odnajdywać się w świecie zdominowanym przez Internet i poprawiać jakość swojego życia – „Wybieram Bibliotekę”.

262_0.png