Tess Gerritsen

Iwona/ 20 stycznia, 2021/ Aktualności, Ogólne

Tym razem promujemy książki Tess Gerritsen – amerykańskiej pisarki fantastyki, fantasy, science fiction, kryminałów, sensacji, thrillerów oraz literatury obyczajowej. Przekłady książek jej autorstwa publikowane są w ponad 20 językach, zdobyły wiele prestiżowych nagród i regularnie pojawiają się na listach bestsellerów zarówno w USA jak i Europie. Na podstawie jej powieści powstał serial telewizyjny „Partnerki z kobiecym duetem śledczym- Rizzoli & Isles”.

Na czytelników czekają:

? „Czarna loteria” – banalny zabieg chirurgiczny,… nagła śmierć
pacjentki. Błąd w sztuce lekarskiej czy spisek!?. Kolejne zgony budzą koleje pytania…

? „Dolina umarłych”- bardziej przypomina powieść przygodową
niż typowy thriller medyczny, jednak znajdziemy tu wiele scen, przy których przejdą ciarki po plecach.

? „Igrając z ogniem” – …antykwariat, stare nuty, agresja trzy letniej Lily. Czy istnieje związek między mrocznym walcem, a atakami agresji?. Śledząc historię nut przenosimy się do Wenecji sprzed lat, gdzie marzenia żydowskiego skrzypka o karierze i miłości zderzają się z brutalną rzeczywistością rządów Mussoliniego.

? „Kształt nocy”- thriller …utrzymany w klimacie powieści
gotyckiej. Autorka bada granice miłości, winy i kary. Twoje schronienie może być pułapką.

? „Z zimną krwią” – przeżyła… czy to przeznaczenie, czy po prostu szczęście? …. ktoś chce ją zabić. Ale kto i dlaczego? Musi się tego dowiedzieć…. I ty czytelniku też możesz.

W naszej kolekcji również: „Prawo krwi”, „Skalpel”, „Grzesznik”, „Śladem zbrodni”, „Grawitacja”, „Ogród kości”, „Labirynt kłamstw”, „Śladem zbrodni”, „Umrzeć po raz drugi”.
(cyt.) W tym gatunku nie ma nikogo lepszego – Harlan Coben.

Biblioteka czynna:

poniedziałki i piątki od 9 do 18
wtorki i środy od 9 do 16
czwartki od 9 do 15