Targi Książki 2020 online

Iwona/ 20 maja, 2020/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

Co roku w maju organizowane są Targi Książki. Tym razem wydarzenie zostanie przeprowadzone internetowo i będzie składać się z dwóch edycji – BookTarg oraz Wirtualnych Targów Książki Empiku.
Od środy 20 maja, w edycji Empiku będą odbywać się premiery kilkudziesięciu wydawnictw oraz wirtualne spotkania, zarówno z polskimi pisarzami, jak i zagranicznymi. Wezmą w nich udział m.in.: Beata Pawlikowska, Katarzyna Bonda, Janusz Leon Wiśniewski, Adam Wajrak, Manuela Gretkowska, Alek Rogoziński, Paulina Młynarska i Marek Krajewski. Organizatorzy zapowiadają możliwość nabycia książek z autografami i skorzystania z dużych rabatów cenowych. Podczas wirtualnych spotkań internauci mogą komentować i zadawać pytania. Na profilu Empik.com na Facebooku odbędą się spotkania z wydawcami i autorami. Równocześnie poprzez konto Empiku na Instagramie dziennikarze połączą się z popularnymi pisarzami.

W edycji BookTarg, od 20 maja wydawnictwa i księgarnie poprowadzą sprzedaż, w ramach wirtualnych stoisk na stronie www.allegro.pl/zobacz/booktarg. Zaplanowano spotkania branżowe, wykłady oraz spotkania z czytelnikami, w których wezmą udział m.in. Mario Escobar, Trudi Canavan, Jakub Małecki, Blanka Lipińska, Katarzyna Bonda, Wojciech Chmielarz, Alek Rogoziński i Jerzy Bralczyk.
BookTarg jest wspólną inicjatywą Allegro, Legimi i Lubimyczytać.pl. Patronat nad targami sprawuje Polska Izba Książki.

O ciekawych spotkaniach będziemy informować na bieżąco.

zdj. archiwum MBP – Targi Książki 2016