Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

MBP/ 23 kwietnia, 2018/ Aktualności, Ogólne

Ponad 123 tysiące książek zostało wypożyczonych wciągu 2017 roku z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach! 23 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Czytelnictwo w Starachowicach utrzymuje się na średnim poziomie na tle województwa, mimo bardzo niskich wydatków budżetowych na zakup nowości wydawniczych. Książki i czytanie są ważnym elementem życia kulturalnego naszych mieszkańców. Oprócz tradycyjnych książek wypożyczamy też audiobooki i e-booki.

Cieszymy się, że w zeszłym roku wszystkie placówki MBP odwiedzono aż 81176 razy. Mieliśmy 6095 stałych czytelników, tzn. zarejestrowanych i stale wypożyczających. Odnotowaliśmy wzrost liczby czytelników w stosunku do roku 2016. Udzieliliśmy 8917 informacji. 11289 razy skorzystano z Internetu i ksero. 9169 osób – to uczestnicy imprez organizowanych przez MBP: koncertów muzycznych, spotkań autorskich i promocyjnych, wystaw (fotograficznych i plastycznych), lekcji bibliotecznych, konkursów czytelniczych i in. W sumie, w zeszłym roku spotkaliśmy się ze starachowiczanami na 464 imprezach.

W tym roku Miejska Biblioteka Publiczna im. A.Dygasińskiego w świętuje 70 lat swojej działalności. Zapraszamy mieszkańców do korzystania z szerokiej oferty usług naszych placówek, bo „Każda biblioteka mieści w sobie wszechświat…” (Mathias Énard, Busola).

Jolanta Sopińska
dyrektor MBP