Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Iwona/ 23 kwietnia, 2019/ Aktualności, Ogólne

Dziś przypada Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich. Przypominamy, że w każdej bibliotece można wypożyczać książki za darmo 🙂 Dysponujemy kilkoma placówkami w mieście : Biblioteką Główną przy ul. Kochanowskiego z Czytelnią, oferującą także wiele tytułów czasopism (można je wypożyczać do domu); Biblioteką „Nad Skałą” z wypożyczalniami dla dorosłych i dla dzieci, która dysponuje również bogatym zbiorem audiobooków; Filią dla dzieci „Plastuś” przy ul. Żeromskiego; Filią w Starachowickim Centrum Kultury; Filią w Szkole Podstawowej nr 13 (osiedle Południe) oraz Filią w Szkole Podstawowej nr 2 (osiedle Michałów).
Nasi czytelnicy obsługiwani są przez system elektroniczny, mogą też sami zamawiać sobie książki przez Internet. Czytelnik raz zapisany w jednej z bibliotek może korzystać z każdej.
Oprócz bogatego księgozbioru, systematycznie uzupełnianego o nowości wydawnicze, oferujemy Państwu dostęp do bazy książek elektronicznych na platformie IBUK Libra. Wystarczy zgłosić się do dowolnej biblioteki w Starachowicach w celu odebrania bezpłatnego kodu dostępu.

Zapraszamy