Iwona/ 20 grudnia, 2017/ Imprezy dla dzieci

Grudzień to miesiąc, kiedy wszystkich ogarnia przedświąteczna gorączka. Przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia ruszyły już pełną parą. W bibliotece „ Nad Skałą również było gorąco i gwarno gdyż grudzień obfitował w wiele ciekawych wydarzeń. Już 6 go grudnia w mikołajki do biblioteki przybyły Mikołaje z kl. VI szkoły podstawowej nr10. Mikołajki w Bibliotece??? Dlaczego nie? W pół godziny wyczarowały przedstawienie z opowiadania Macieja Wojtyszki.
Było gwarnie, kreatywnie i wesoło. W bożonarodzeniowy nastrój wprowadził dzieci taniec „Świąteczne porządki”… a dobrego humoru nie popsuły nawet mikołajkowe rózgi… W piątek 8 grudnia odwiedził nas Św. Mikołaj , na którego wraz z rodzicami oczekiwały licznie zgromadzone dzieciaki. Jego dzielnymi pomocnikami tym razem były Smerfy. W ich role wcieliła się młodzież z Zespołu Szkół Zawodowych nr 3 w Starachowicach. Smerfy opowiadały dzieciom jak one przygotowują się do wizyty św. Mikołaja i wspólnie z maluchami z wielka niecierpliwością oczekiwały tego niezwykłego gościa. Wizyta Mikołaja przebiegła w miłej i serdecznej atmosferze a dzieci z chęcią prezentowały swoje talenty śpiewając piosenki lub mówiąc wierszyki.

15 grudnia natomiast najmłodsi czytelnicy Filli nr 1 „Nad Skałą” spotkały się na wieczorze kolęd. Dzieci poznały bożonarodzeniowe tradycje i zwyczaje, a potem wszyscy śpiewali kolędy i pastorałki . Spotkanie zwieńczyło wykonanie kartek świątecznych, w których dzieci samodzielnie wypisały życzenia dla swoich bliskich.

To świąteczne spotkanie stało się doskonałą okazją do podsumowania zajęć z pedagogiki zabawy „W krainie bajki”. Zajęcia odbywały się w bibliotece od września tego roku i miały na celu aktywizację i rozwijanie talentów dzieci, zarówno plastycznych, jak również muzycznych i ruchowych. Te dzieci, które najchętniej uczestniczyły w zajęciach otrzymały nagrody książkowe, a dla wszystkich uczestników panie bibliotekarki przygotowały pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki.

Osoby wyróżnione to :

Zuzia Kozik z Przedszkola miejskiego nr 15 – I miejsce za udział w zajęciach;

Julia Kaszewska z Przedszkola miejskiego nr 15 – II miejsce za udział w zajęciach;

Ola Raczyńska ze Szkoły Podstawowej nr 9 – III miejsce za udział w zajęciach

Oliwier Borek – III miejsce za udział w zajęciach

Zwycięzcom i wszystkim uczestnikom zajęć serdecznie gratulujemy

Zdrowych, radosnych Świąt Bożego Narodzenia i szczęśliwego Nowego Roku !

Ewa Ragan

więcej zdjęć w galeria zdjęć