„Starachowice – Wierzbnik. Przeszłość wykuta w kadrze”

Iwona/ 21 lutego, 2024/ Aktualności, Nowości, Ogólne

Miło nam poinformować, że otrzymaliśmy od Urzędu Miasta Starachowice siedem egzemplarzy albumu, który powstał w ramach obchodów jubileuszu 400-lecia wydania przywileju lokacyjnego Wierzbnika. Publikacja składa się z 400 zdjęć pogrupowanych w 10 tematycznych rozdziałach, dotyczących m.in. Wierzbnika, przemysłu, edukacji, kultury, sportu, budynków i ulic a także życia codziennego.

Album powstał pod redakcją Małgorzaty Zatorskiej, Danuty Zakrzewskiej, Anety Marciniak, Adama Brzezińskiego i Pawła Kołodziejskiego. Okładkę albumu zaprojektował starachowicki rysownik i ilustrator Marcin Bondarowicz.

Publikacja jest dostępna w Bibliotece Głównej przy ul. Kochanowskiego 5 oraz w filiach przy ul. Żeromskiego 8 („Plastuś”), Staszica 9 („Nad Skałą”), Prądzyńskiego 2 (SP nr 13), Mickiewicza 1a.

Zapraszamy do naszych placówek.