Spotkanie z pisarką i reporterką Magdaleną Grzebałkowską

Iwona/ 10 grudnia, 2021/ Aktualności, Ogólne

W Czytelni MBP gościliśmy pisarkę i reporterkę Magdalenę Grzebałkowską, znaną z biografii ks. Jana Twardowskiego, Tomasza i Zdzisława Beksińskich oraz Krzysztofa Komedy oraz z książki „1945 Wojna i pokój”, za którą otrzymała Nagrodę Nike Czytelników. Laureatkę Nagrody Grand Press, Śląskiego Wawrzynu Literackiego oraz Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego. W 2021 roku ukazała się jej najnowsza książka „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia”.

Książki Magdaleny Grzebałkowskiej są dostępne w Bibliotece Głównej przy ul. Kochanowskiego 5, w Filii nr 6 „Nad Skałą” przy ul. Staszica 9 oraz w Filii nr 10 przy ul. Prądzyńskiego 2.

Spotkanie zostało zorganizowane przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach w ramach programu Dyskusyjne Kluby Książki.

Dofinansowano ze środków finansowych Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.