Spotkanie z literaturą i sztuką

Iwona/ 12 września, 2022/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

Już w najbliższą środę zapraszamy na spotkanie z Wojciechem Bonowiczem, redaktorem książki W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy. Podczas spotkania będzie okazja obejrzeć obrazy Stanisława Baja, które zostały przedstawione na okładkach książek Wiesława Myśliwskiego, wydanych przez Znak.

„W środku jesteśmy baśnią. Mowy i rozmowy”

Książka została wydana z okazji 90. rocznicy urodzin Wiesława Myśliwskiego. W tomie znalazły się teksty publicznych wystąpień pisarza, w tym najsławniejszy esej Kres kultury chłopskiej oraz wywiady. Książka jest pozycją obowiązkową dla wszystkich, którzy chcieliby w jednym miejscu znaleźć informacje o życiu, przemyśleniach filozoficznych, czy procesie twórczym jednego z najwybitniejszych polskich pisarzy.
O książce porozmawiamy z Wojciechem Bonowiczem, jej redaktorem.

Wojciech Bonowicz jest poetą, publicystą i dziennikarzem. Kilkukrotnie nominowany do Nagrody Literackiej Nike za biografię Tischner oraz tomy wierszy Pełne morze, „Echa” i Druga ręka oraz do Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej. Laureat Nagrody Literackiej Gdynia. Współpracuje z Tygodnikiem Powszechnym. Najnowszy tomik poezji pt. Wielkie rzeczy ukazał się w 2022 roku.

Wstęp wolny.

Wojciech Bonowicz. Plakat informacyjny