Iwona/ 28 września, 2014/ Archiwum, DKK Nad Skałą, Imprezy i spotkania

25 września w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki w Czytelni MBP odbyło się spotkanie z Jackiem Hugo-Baderem – dziennikarzem i reportażystą, autorem książek W rajskiej dolinie wśród zielska, Biała gorączka, Dzienniki kołymskie. Jacek Hugo-Bader przemierzył Azję środkową, pustynię Gobi, Chiny, Tybet. Przepłynął kajakiem jezioro Bajkał. Zimą 2007 r. samotnie podróżował samochodem po Rosji a 2011 r. autostopem z Magadanu do Jakucka.  Uczestniczył w wyprawie po ciała zaginionych himalaistów – Tomasza Kowalskiego i Macieja Berbekę, o czym traktuje jego najnowsza książka Długi film o miłości. Powrót na Broad Peak. Spotkanie prowadziły Jolanta Sopińska i Magdalena Mroczek.

Organizatorzy spotkania : Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Kielcach i Miejska Biblioteka Publiczna w Starachowicach.  Dofinansowano ze środków Instytutu Książki w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa

Więcej zdjęć w galeria zdjęć

filmy ze spotkania na naszym kanale www.youtube.com