Spotkanie online ze Stanisławem Łubieńskim

Iwona/ 14 kwietnia, 2020/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

We wtorek 14 kwietnia o 18:00 Stanisław Łubieński pod linkiem:
facebook.com/DzikaOchota/

Moja nowa książka pod wiele mówiącym tytułem „Książka o śmieciach” powinna być już w księgarniach. Ale jak my wszyscy czeka na lepszy czas. Trochę o niej opowiem i przeczytam rozdział pt. „Tajemnica żaby”.

Stanisław Łubieński – pisarz, publicysta i kulturoznawca. Studiował kulturoznawstwo i ukrainistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Autor książki „Pirat stepowy” o życiu i walce Nestora Machno. Autor tekstów dla „Lampy”, „Nowych Książek”, „Bluszczu”, „Tygodnika Powszechnego” i „Rzeczpospolitej”. Współautor cyklu filmów pt. „Warszawski Tygiel Kulturalny”, opowiadających o życiu imigrantów w Warszawie. Ornitolog amator, autor bloga „Dzika Ochota”. Jego popularnonaukowa książka „Dwanaście srok za ogon” otrzymała Nagrodę Warszawskiej Premiery Literackiej jako książka kwietnia 2016 roku, nominacje do: Paszportu „Polityki” za rok 2016, do Nagrody Literackiej „Nike” 2017 (finał nagrody i nagroda czytelników Gazety Wyborczej) i do Nagrody Literackiej Gdynia 2017.

źródło fot.: facebook.com/DzikaOchota/