Spotkanie online z Maxem Cegielskim

Iwona/ 1 kwietnia, 2020/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

Dziś 1 kwietnia o 18:00 spotkanie online z Maxem Cegielskim pod linkiem :
https://www.facebook.com/Max-Cegielski_oficjalnie-108821030766720/

Maksymilian „Max” Stefan Cegielski – dziennikarz, pisarz, prezenter radiowy i telewizyjny, animator kultury, podróżnik. Wnuk Longina Cegielskiego – wicepremiera w rządzie Piotra Jaroszewicza. Publikował wiersze w „Decentrum sztuki” i opowiadania w „bruLionie” pod pseudonimem Grodyński. Publikował felietony w czasopismach „Dziennik”, „Metropol” i „Przekrój”. Pisał też do „Gazety Wyborczej” (m.in. relacje z Pakistanu), „Newsweeka”, „Machiny”, „Fluid”, „City Magazine Warszawa”, „Tygodnika Powszechnego” i „Pulsu Świata”.
Pierwszą powieść pt. „Masala” napisał po podróży do Indii w 2002 r. Następnie wydał książki „Apokalipso”, „Pijani bogiem”, „Oko świata”. „Od Konstantynopola do Stambułu”oraz „Leksykon buntowników”.

„Nie będę pokazywał, jak zrobić kim-chi, tylko przeczytam fragmenty z mojej nowej książki. Powieść (fikcja! Nie reportaż!) pod tytułem „Prince Polonia” ukaże się – miejmy nadzieję – w maju/czerwcu tego roku w wydawnictwie Marginesy.
Lata 80te: PRL, Szczecin, Delhi, Singapur, Katmandu. Joseph Conrad, Brygada Kryzys i Danuta Lato po raz pierwszy razem na scenie” – Max Cegielski.

źródło fot. – profil autora: https://www.facebook.com/Max-Cegielski_oficjalnie-108821030766720/