Spotkanie online z Maciejem Siembiedą

Iwona/ 9 czerwca, 2020/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

Dziś o godzinie 18:00 spotkanie online z Maciejem Siembiedą, pisarzem pochodzącym ze Starachowic. Link do spotkania: www.facebook.com
Spotkanie transmituje Miejska Biblioteka Publiczna w Opolu, we współpracy z wydawnictwem „Agora” i portalem smak.ksiazki.pl.
„Maciej Siembieda – pisarz – urodził się w 1961 roku. Jest pisarzem i reportażystą, absolwentem Uniwersytetu Opolskiego, byłym redaktorem naczelnym „Nowej Trybuny Opolskiej”, trzykrotnym laureatem „polskiego Pulitzera” czyli Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w kategorii reportaż. Od trzydziestu lat prowadzi dziennikarskie śledztwa historyczne. Publikował m.in. w paryskiej „Kulturze”, „Polityce”, „Odrze” i „Tygodniku Kulturalnym”. Autor zbiorów reportaży pt. „Gwiazdozbiór odmieńców”, „Piąta pora roku”, „Podwieczorek oprawców”, „Pośmiertny zjazd absolwentów”. W 2017 roku autor wydał powieść pt. 444, której następstwem było „Miejsce i imię” (2018) oraz wydany w ubiegłym roku „Gambit” – czytamy na stronie wydarzenia:

Książki Macieja Siembiedy: „Pośmiertny zjazd absolwentów”, „Podwieczorek oprawców”, „444”, „Miejsce i imiꔄGambit” i „Wotum” można wypożyczyć w naszych filiach.

zdj. wydarzenia: https://www.facebook.com/events/186681312555501/