Spotkanie online z Justyną Sobolewską

Iwona/ 20 kwietnia, 2020/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

W poniedziałek 20 kwietnia o 18:00 zapraszamy na spotkanie online z Justyną Sobolewską pod linkiem: facebook.com/justyna.sobolewska.54
„Przeczytam opowiadanie Kornela Filipowicza, nad którego biografią pracuję. Filipowicz sprawdza się dzisiaj świetnie, nie zestarzał się, a nawet wyprzedzał swój czas. A jak będzie z jego Duchem? Może objawi się w postaci bliskiego mu zwierzęcia. Albo i nie, kto go tam wie”.
„Przypominam o zrzutce na fundusz zapomogowy pisarek i pisarzy https://zrzutka.pl/7y7brm
Do zobaczenia!”

Justyna Sobolewska – krytyczka literacka, dziennikarka w tygodniku „Polityka”. Ukończyła polonistykę na Uniwersytecie Warszawskim. Redagowała dział książkowy w 'Przekroju”, następnie dział kultury „Dziennika”. Pisała recenzje książkowe i felietony w „Gazecie Wyborczej”, „Nowych Książkach”, „Tygodniku Powszechnym” i „Przeglądzie Politycznym”.
Jest współautorką książki „Jestem mamą”, autorką zbioru esejów „Książka o czytaniu” a także autorką wyboru opowiadań Kornela Filipowicza „Moja kochana, dumna prowincja”. Zasiada w jury Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej „Silesius” oraz w kapitule Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza.
Prywatnie jest córką krytyka filmowego Tadeusza Sobolewskiego i historyczki literatury Anny Sobolewskiej oraz wnuczką pisarki Jadwigi Stańczakowej.
Mężem Justyny Sobolewskiej jest historyk antyku Marek Węcowski.

źródło fot.: facebook.com/justyna.sobolewska.54