Spotkanie online z Jakubem Szamałkiem

Iwona/ 15 kwietnia, 2020/ Aktualności, Imprezy i spotkania, Ogólne

W środę 15 kwietnia o 18:00 gratka nie tylko dla czytelników ale także fanów gier komputerowych. Zapraszamy na spotkanie online z Jakubem Szamałkiem – pisarzem, scenarzystą gier komputerowych, doktorem archeologii. Link do spotkania:
facebook.com/jakubszamalekautor/
Zapraszam do posłuchania fragmentu książki, która ukaże się tej jesieni. Rzecz traktuje o Sztucznej Inteligencji, ale nie takiej z filmów science-fiction, gdzie zawsze przybiera postać kobiety o niebieskiej skórze i niebiańskim głosie, tylko tej, która jest tu i teraz – i już zmienia nasze życie. Ale! To nie literatura faktu, tylko thriller, będą więc emocje, momenty i trupy (no, jeden). Książka nosi tytuł „Gdziekolwiek Spojrzysz” i stanowi trzeci i ostatni tom trylogii „Ukryta sieć” (ale można z powodzeniem słuchać bez znajomości poprzednich tomów). Do usłyszenia!

Jakub Szamałek – Ukończył archeologię na Uniwersytecie Oxfordzkim, doktoryzował się w Cambridge. Jego debiutancka powieść „Kiedy Atena odwraca wzrok” otrzymała Nagrodę Czytelników Wielkiego Kalibru za 2011 rok. Za „Czytanie z kości” otrzymał Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej wydanej w 2015 roku. Od 2012 roku jest związany ze studiem CD Projekt. Był współscenarzystą gry Wiedźmin 3. Jest stypendystą fundacji Billa i Melindy Gatesów.

źródło fot.: facebook.com/jakubszamalekautor/